Jeremy Pelt Quintet - koncert w Łomży!

Jeremy Pelt Quintet - koncert w Łomży!

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego zaprasza na koncert zespołu Jeremy Pelt Quintet (USA), który odbędzie się 15 marca (piątek) 2024 roku, o godzinie 19.00, w Łomży, w siedzibie ośrodka, ul. Małachowskiego 4.
Jeremy Pelt w Polsce będzie koncertował w ramach europejskiej trasy promując płytę, której premiera odbędzie się właśnie w marcu.

Jeremy Pelt Quintet wystąpi w składzie:
Jeremy Pelt - trąbka
Misha Mendelenko - gitara
Jalen Baker - wibrafon
Leighton Harrell - bass
Jared Spears - perkusja

Urodzony w Stanach Zjednoczonych Jeremy Pelt to jeden z najbardziej wyróżniających się trębaczy w świecie jazzu.
Wielokrotny zwycięzca plebiscytu prestiżowego magazynu Down Beat, rozpoczął rozwijającą się w zawrotnym tempie karierę w 1998 roku, kiedy po ukończeniu Berklee College of Music zamieszkał w Nowym Jorku i dołączył do Mingus Big Band.
Bardzo szybko zdobył ogromne uznanie tamtejszego środowiska jazzowego, rozpoczynając współpracę z największymi mistrzami tego gatunku (wśród nich występy i nagrania m.in. Cliff Barbaro, Keter Betts, Bobby Blue Bland, Ravi Coltrane, Franka Fostera, Winard Harper, Jimmy Heath, Vincent Herring, John Hicks, Charli Persip, Ralph Peterson, Lonnie Plaxico, Bobby Short, Cedr Walton, Frank Wess, Nancy Wilson i The Skatalites.
Często występuje u boku cenionych zespołów jak: The Village Vanguard Orchestra i Duke Ellington Big Band, jest także członkiem Lewis Nash Septet oraz The Cannonball Adderley Legacy z występującym gościnnie Louis Hayes.

Jako lider, Pelt nagrał dziesięć płyt, koncertował na całym świecie z własnymi różnymi zespołami, pojawiając się na wielu festiwalach i estradach jazzowych. Nagrania i występy Pelta przyniosły mu uznanie krytyków, zarówno w kraju, jak i za granicą. Nat Hentoff, legendarny publicysta jazzowy i producent, wyróżniał Jeremy Pelta w the Wall Street Journal. Przez pięć lat z rzędu Downbeat Magazine i Jazz Journalist Association tytułował Pelta wschodzącą gwiazdą trąbki.
W 2023 roku Jazz Journalist Association uznało Pelta za najlepszego trębacza w Stanach Zjednoczonych - Trumpeter of the Year.

W 2021 roku Jeremy Pelt zadebiutował w roli pisarza wydając pierwszą z planowej serii Griot: Examining the Lives of Jazzs Great Storytellers vol. I, w 2022 roku vol. II, a wiosną 2023 vol. III. Książki zawierają rozmowy, których treść w większości dotyczy kwestii tożsamości rasowej i kulturowej, oraz stosunku do życia. Pelt obecnie koncertuje obecnie promując swój najnowszy album Jeremy Pelt – Soundtrack (Highnote rec. 2022).

Muzyka/ video:
https://www.youtube.com/watch?v=MQkN79pp6-8&t=5s
https://www.youtube.com/watch?v=rdN7TDoWoJs&t=145s

Bilety w cenie – 90 zł

Po uprzedniej rezerwacji ppłaty za bilety można dokonywać na konto
Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010 z dopiskiem Jeremy Pelt Quartet

Organizator / rezerwacja biletów:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży – Instytucja Kultury Powiatu Łomżyńskiego
ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, 86 219 02 00, rok@4lomza.pl


Organizator:

Sponsorzy:

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II Stopnia w Łomży
 

 

 

 

 

 

Fotogaleria

2024-02-06 13:59 Admin

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin