Archiwum

Zimowe Ferie w ROKu

Już po raz czwarty w dniach 21-25.01.2013 roku odbyły się w naszym ośrodku zimowe ferie.
W programie: zajęcia plastyczne, zajęcia taneczne, zajęcia wokalne, wizyta w studio nagrań, wizyty w kostiumerni, dyskoteka, konkursy z nagrodami.

Już po raz czwarty Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Łomża zorganizował tematyczny cykl zajęć i zabaw dla dzieci. W dniach od 21 do 25 stycznia 2013 roku kilkudziesięciu uczestników ferii pod okiem instruktorów Rok-u brało udział w zajęciach tematycznych. Zorganizowano m.in. dzień ludowy, dzień w stylu disco, dzień filmowo- serialowy oraz dzień karnawałowy.

Podczas zajęć plastycznych prowadzonych przez instruktor Izabelę Cierpikowską dzieci wykonywały prace w różnych technikach plastycznych, ucząc się ogólnych zasad i kanonów obowiązujących podczas procesu tworzenia. W wyniku zajęć powstały m.in. broszki z wełny czesankowej, ozdobne kule śnieżne, malownicze krajobrazy zimowe i ilustracje do książki „Albert Le Blank”.

Uczestnicy mieli także okazję skorzystać z warsztatów tanecznych, prowadzonych przez instruktor Justynę Wawrzyniak. Podczas zajęć dzieci poznały różne style tańca, od regionalnych- ludowych do współczesnych dyskotekowych. Nie zabrakło także zajęć muzycznych. Dzieci szkoliły swoją technikę wokalną pod czujnym okiem Pani instruktor Agnieszki Żemek – Pawczyńskiej, a także mogły przeżyć swoją pierwszą przygodę z mikrofonem na scenie. Ferie bogate były w wiele zajęć integracyjnych, edukacyjnych i sportowych,(m.in. kalambury, quizy, sprawnościowe tory przeszkód) kreujących wyobraźnię, rozwijających umysł i sprawność fizyczną.

Podsumowaniem Ferii była zabawa karnawałowa, podczas której zorganizowano poczęstunek, wystawę prac plastycznych, zabawy taneczno – wokalne i podziwiano talenty uczestników.

Na zakończenie balu wręczono każdemu uczestnikowi upominki, nagrody i dyplomy.

 

Zadanie realizowane dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Łomża.

Fotogaleria

2013-01-26 10:29 Iza Cierpikowska

Czytaj także

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin