Koncerty

Zbigniew Brzeziński i jego goście śpiewają kolędy

Zbigniew Brzeziński serdecznie zaprasza
30 grudnia 2018 roku,godz. 17.00.
na koncert kolęd
do Kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Sienkiewicza 1 w Łomży.
Wstęp wolny!

2018-12-18 10:51 Iza Cierpikowska

Maciek Balcar - wokalista grupy Dżem - zaproszenie na koncert 15.02.2017

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert Maćka Balcara, który odbędzie się 15 lutego 2017 roku o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12.
Maciek Balcar to artysta totalny, w to co tworzy i śpiewa, wchodzi całym sobą – emocjonalnie i osobiście. Od kilkunastu lat jest wokalistą legendarnego zespołu Dżem, gra rolę Jezusa w osławionym spektaklu ,,Jesus Christ Superstar", a także od grudnia 2010 występuje w rock operze „Krzyżacy”.

Artysta ma w swoim dorobku pięć solowych albumów: „Czarno”, „Ogień i Woda”, w 2012 ukazał się trzeci album artysty „Live Trax 12“ – który był zapisem trasy „Ogień i Woda Acoustic Tour 2012”. 2015 r. przyniósł za sobą premierę studyjnego krążka „Ruletka”, która powstała dzięki nawiązaniu współpracy z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny. Rok 2017 rozpocznie się premierą nowego albumu artysty – „Znaki”, wydawcą krążka została jedna z największych firm fonograficznych w Polsce – Warner Music Polska. Album zostanie poparty ogólnopolską trasą koncertową, która równocześnie jest już tradycyjnym wydarzeniem w twórczości Maćka i jego muzyków.

 

BIOGRAFIA

Maciej Balcar urodził się 1 września 1971 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Studiował we Wrocławiu – jest absolwentem wydziału architektury na Politechnice Wrocławskiej. Obecnie mieszka pod Wrocławiem z żoną Wirginią oraz z dziećmi Jeremim, Bazylim oraz Noemi.

 

W dzieciństwie uczęszczał do ostrowskiej Szkoły Muzycznej im. Komedy, skończył tę szkołę w klasie fortepianu. W młodości grał z wieloma zespołami bluesowymi, a także z grupą punk rockową i thrashmetalową. W 1995 został wokalistą ostrowskiego zespołu Blues Forever, współpraca zaowocowała licznymi występami na festiwalach w Polsce, a także płytą o tym samym tytule, wydaną w 2011 roku. Album ten był dedykowany pamięci zmarłego gitarzysty grupy, Januszowi Szkudlarkowi.

 

W 1996 roku zadebiutował jako aktor w filmie historycznym, polsko-francuskiej produkcji, „Marion du Faouet”. W tym samym roku wygrał casting do filmu i płyty Roberta Chojnackiego. Zaproponowano mu również występ na płycie „Czwarty wymiar” Roberta Jansona. W ostateczności obie te propozycje zostały przez artystę odrzucone. Śladową pamiątkę po tej współpracy można znaleźć na, produkowanej przez Jansona, ścieżce dźwiękowej do filmu „Nocne Graffiti” w postaci utworu „Małe Zaćmienie”, do którego Maciek napisał tekst.

 

W 1998 roku została wydana pierwsza solowa płyta artysty, zatytułowana „Czarno”, na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golec i Mateusz Pospieszalski. W tym samym roku został zaproszony do wzięcia udziału w festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena „Pod Papugami”, ponadto miał zaszczyt uczestniczyć w koncercie zorganizowanym z okazji 50-lecia Łódzkiej Szkoły Filmowej wykonując „Jej portret” w duecie z kompozytorem utworu, Zbigniewem Nahornym.

 

Rok później reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni” wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. We wrześniu uczestniczył, wraz z m.in. Natalią Kukulską oraz Andrzejem Piasecznym, w nagraniu albumu „Przybieżeli do Betlejem”, zrealizowanym przez Jerzego Grunwalda. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. Także w tym samym roku wystąpił podczas festiwalu „Jazz nad Odrą”. W tym samym roku zaśpiewał utwór „Pod Papugami” podczas rozdania nagród Wiktory, a na widowni był sam mistrz Maćka, Czesław Niemen.

 

W 2000 roku rozpoczął współpracę z zespołem Harlem, którego owocem była płyta „Amulet”. Całe przedsięwzięcie zostało bardzo dobrze odebrane w światku muzycznym. Również w tym samym roku została mu powierzona tytułowa rola w musicalu autorstwa Andrew Lloyd Webbera „Jesus Christ Superstar” wystawianym przez Chorzowski Teatr Rozrywki, który dzięki swej popularności i pozyskanej sympatii wśród widzów nadal cieszy się wielkim uznaniem i jest w repertuarze teatru do dziś.

 

Pod koniec 2000 roku dostał propozycję objęcia roli wokalisty, legendy polskiej sceny rockowo-bluesowe, zespołu Dżem. Już od ponad piętnastu lat Maciek tworzy i występuje z kapelą, która nadal zbiera na każdym swym koncercie tysięczne tłumy. Od tego czasu zespół nagrał wiele wydawnictw koncertowych oraz dwa albumy studyjne: „2004” oraz „Muza”, który pokrył się platyną.

 

Rok po rozpoczęciu współpracy z Dżemem, Maciek zadebiutował w dubbingu do filmu „Mustang z Dzikiej Doliny”, użyczając głosu głównemu bohaterowi (org. Matt Damon), jak i nagrywając polskojęzyczne wersji piosenek autorstwa Briana Adamsa.

 

W „Skazanym na Bluesa” dał się poznać szerszej rzeszy odbiorców jako aktor, wcielając się w postać Indianera, czyli alter ego głównego bohatera. Ekranizacja życia osławionego Ryśka Riedla okazał się najpopularniejszą produkcją polską roku 2005. Film wygrał w 2005 Złotego Lwa w kategorii nagrody publiczności dla najdłużej oklaskiwanego filmu. Produkcja zdobyła także liczne nominacje w prestiżowych nagrodach filmowych jak Złote Kaczki, Orły oraz Złote Lwy.

 

Na deskach teatru pojawił się także w musicalu „Rent” wystawionym przez Chorzowski Teatr Rozrywki, w spektaklu „Carve Carve!” stworzonym przez grupę MAMO BAJE na potrzeby projektu OFF 30 Przeglądu Piosenki Aktorskiej, dla którego również nagrał utwór „Błogosławieni”, a także od grudnia 2010 występuje w rock-operze „Krzyżacy” w reżyserii Marcina Kołaczkowskiego. Jego rola Juranda została doceniona zarówno przez publiczność jak i recenzentów.

 

Oprócz licznych koncertów, które gra z zespołem Dżem oraz przedsięwzięć teatralnych, Maciek jest często zapraszany do gościnnych udziałów w różnorodnych projektach muzycznych. Można go usłyszeć na takich albumach jak: „W hołdzie Tadeuszowi Nalepie”, „Warszawskie Dzieci Pójdziemy w Bój”, „Mec Duety”, „Pieśni łagodnych – Koncert Wojciecha Bellona”, „Odnalezione Piosenki Bogdana Łyszkiewicza”, „Jeszcze więcej kurzu” Jacka Krzaklewskiego, „Carrantuohill – 25”, „Klenczon Legenda”, ponadto utwór artysty „Biały wilk” stał się oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce.

 

Dzięki swojemu talentowi oraz ugruntowanej pozycji znakomitego wykonawcy Maciej jest zapraszany do udziału w licznych koncertach okolicznościowych, m.in.:

  • Koncert „Kierunek (kulturalna) stolica” - pierwsza odsłona programu Europejskiej Stolicy - Kultury Wrocław czerwiec 2015,

  • Koncert „Wielka Księga Aniołów i Ludzi” (początek odliczania do inauguracji ESK 2016) 2015,

  • Festiwal Pamięci Andrzeja Zauchy "Serca Bicie" w Bydgoszczy maj 2014,

  • Koncert "Na pozór" pamięci Bogusława Meca łódź czerwiec 2013,

  • Pejzaż bez ciebie - 2 plus 1 Toruń październik 2013,

  • Finał Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty Kraków czerwiec 2011,

  • Festiwal Twórczości Korowód 2010 Koncert "Pieśni Łagodnych - piosenki Wojciecha Bellona" Fundacja "Piosenkarnia" Anny Treter listopad 2010 Kraków.

 

Pod koniec 2010 roku Maciek wydał swój drugi solowy album „Ogień i Woda”, powracając już na stałe do pracy nad swoim solowym repertuarem, niezależnie od licznych zajęć związanych z Dżemem. W 2012 pojawia się na rynku „Live Trax 12”, który jest koncertowym wydawnictwem artysty. Pod koniec 2014 roku nawiązał współpracę z Magdaleną oraz Mariuszem Konieczny, czego owocem jest ostatni krążek „Ruletka”. Na początku roku 2017 ukaże się kolejny krążek, który jest owocem tej współpracy, pt. „Znaki”.

 

Maciej jest znany jako filantrop, z chęcią bierze udział w akcjach czy też koncertach charytatywnych, wykorzystując swój talent i pasję by pomóc tym, którzy tego potrzebują. Uczestniczył m.in. w akcji organizowanej przez Polsat oraz firmę Danone „Podziel się Posiłkiem”, w 2006 był jednym z biorących udział w koncercie „Solidarni z Białorusią”, który odbył się w Warszawie. Imprezę zorganizowali: Inicjatywa Wolna Białoruś, Telewizja Polska, Stołeczna Estrada i Stowarzyszenie Wschodnioeuropejskie Centrum Demokratyczne. Uczestniczył w akcji „Drużyna Szpiku” Fundacji im. Anny Wierskiej „Dar szpiku”. W 2011 wystąpił na II Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty, którego organizatorem jest Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, a także na Imprezie „Z POMPĄ” – Artyści dla Pawła „Fluida” Kutnego. W 2015 roku Maciek wziął udział w akcji społecznej „I ty będziesz Seniorem” mającej na celu zwrócenie uwagi na problem izolowania z życia społecznego osób starszych. Również od wielu lat wspiera osobiście, jak i z zespołem DŻEM, katowickie hospicjum Cordis.

Oficjalna strona Maćka Balcara: www.maciekbalcar.com.pl

Oficjalny kanał youtube: www.youtube.com/maciekbalcar

Oficjalny profil facebook: www.facebook.com/maciejbalcar.fb

 

Ceny biletów: od 40 zł do 60 zł
Rezerwacje biletów: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl
www.rok@4lomza.pl

Bilety można zamawiać również telefonicznie, następnie opłacić przelewem i odebrać w siedzibie ośrodka lub przed samym koncertem okazując potwierdzenie przelewu.

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 18-403 Łomża
Wpłaty na konto: Hexa Bank Spółdzielczy w Piątnicy 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010
z dopiskiem koncert Maciej Balcar.

Podczas koncertu obowiązuje zakaz fotografowania, filmowania oraz nagrywania bez zgody organizatora.

Sponsorzy:

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2017-01-09 14:21 Iza Cierpikowska

Marek Piekarczyk Akustycznie - koncert

W piątek 1 kwietnia 2016 roku o godz.19.00, w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży wystąpi zespół -Marek Piekarczyk Akustycznie. Liderem grupy jest Marek Piekarczyk, wokalista, kompozytor piszący również teksty, znany z występów z zespołem TSA i solo, zaśpiewał na przeszło 2500 koncertach w Polsce, USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Czechach, Rosji, Francji, Finlandii, Austrii, Litwie, Białorusi, Ukrainie i Niemczech. Brał udział w nagraniu i wydaniu przeszło 20 płyt długogrających oraz wielu singli i kaset audio - video, nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach.

 

W latach 1986-1989 współpracował z Teatrem Muzycznym w Gdyni, gdzie zagrał rolę Jezusa w rock-operze "Jesus Christ Super Star ". Z Teatrem Muzycznym zagrał w przeszło 100 spektaklach w Polsce i za granica (USA, Kanada, Finlandia, Rosja) przyjętych entuzjastycznie przez krytykę i widownię. Ostatni spektakl z jego udziałem odbył się w czerwcu 1999. roku na Skwerze Kościuszki w Gdyni dla 30 tysięcznej widowni.

Od roku 2002. śpiewa głównie w zespole TSA, który regularnie koncertuje. W kwietniu 2004 roku ukazało się nowe, premierowe wydawnictwo TSA, "Proceder".

Regularnie koncertuje też ze swoim zespołem „Marek Piekarczyk Akustycznie”, w spektaklu „Klenczon – Poemat Rockowy” oraz w wydarzeniu artystycznym „Kazania Świętokrzyskie” razem z Józefem Skrzekiem, Atymosem Apostolisem i Prawosławnym Chórem „Oktoich”.

W 2008 r. przyłączył się do symfoniczno-rockowego projektu „Night Rider Symphony”. W listopadzie 2008, wystąpił wraz z NRS, chórem i chicagowską orkiestrą w Harris Theater - Chicago, na koncercie inaugurującym XX Festiwal Filmu Polskiego w USA.

24. października 2009 roku ukazała się solowa płyta Marka Piekarczyka „Źródło”, a 22.stycznia 2012. została nagrana druga cześć płyty koncertowej „Marek Piekarczyk Akustycznie” w Studio Radiowym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Od lutego 2013. roku, występuje w programie TVP2 – „The Voice of Poland” jako jeden z trenerów – odbyły się cztery edycje tego programu z jego udziałem.

Marek Piekarczyk odebrał „Telekamerę 2013” dla „VOP” jako najlepszego programu muzycznego i był nominowany do nagrody „Wiktora” jako „Osobowość telewizyjna 2013”

Na koncertach „Marek Piekarczyk – Akustycznie” razem z Markiem występują muzycy:

Tadeusz Apryjas – gitara, voc. Jacek Borowiecki – instrumenty perkusyjne.

Zapraszamy!

Organizacja koncertu, bilety: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl
Koszt biletów: od 35 do 60 zł.

Zdjęcia: Katarzyna Rogalska-Piekarczyk.


Sponsorzy koncertu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016-02-19 08:11 Iza Cierpikowska

Musicalowa Gala Teatru Broadway - zaproszenie na koncert

W piątek 15 stycznia 2016 roku o godz.19.00, w sali widowiskowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, ul. Nowa 2, na zaproszenie Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży wystąpi Teatr Broadway ze spektaklem musicalowym pt. Musicalowa Gala Teatru Broadway– widowisko musicalowo-rewiowe.
Taniec, śpiew, porywająca muzyka, 200 barwnych kostiumów, pióra, fraki, suknie. To wszystko co w musicalu najlepsze będzie można zobaczyć w tym barwnym dwugodzinnym widowisku w wykonaniu Teatru Broadway. W repertuarze widowiska będzie można usłyszeć największe hity musicalowe i przeboje filmowe klasyki światowej od lat 20 - tych do 80-tych.

 

Fragmenty z musicali Cabaret, Moulin Rouge, Chicago, Jesus Christ Superstar, Hair, West Side Story oraz znane songi filmowe wykonywane niegdyś przez Franka Sinatrę, Lizę Minelli, Jamesa Browna takie jak My Way, czy słynna Deszczowa Piosenka. Nie zabraknie również ponadczasowych współczesnych utworów takich jak Fever czy Feeling Good i wielu innych znanych lubianych przebojów muzyki rozrywkowej. To spektakl, który dzięki zróżnicowanemu repertuarowi zapewnia doskonałą zabawę wszystkim widzom.

Teatr Broadway - Prywatny Teatr Muzyczny Małgorzaty Obłój od dziesięciu lat odnosi sukcesy na scenach w kraju i za granicą. Jest to jedyny, unikatowy teatr rozrywki na Pomorzu Zachodnim. Zespół młodych artystów zaprezentuje wachlarz umiejętności wokalnych i tanecznych. Bilety w cenie od 50 do 100 zł do nabycia w siedzibie organizatora ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, e-mail:rok@4lomza.pl. Zapraszamy na koncert.

Bilety: rząd I-IV 100 zł, rząd V-VIII 90 zł, rząd IX-XII 80 zł, rząd XIII-XX 70 zł, rząd XXI 50 zł.

Patronat honorowy:

Starosta Łomżyński – Elżbieta Parzych

Prezydent Miasta Łomża – Mariusz Chrzanowski


Sponsorzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-12-09 09:26 Iza Cierpikowska

Koncert zespołu DZIEŃ DOBRY

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert zespołu ,,Dzień Dobry''.
Koncert odbędzie się 13 lutego 2015 roku, o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12. Rezerwacje i bilety w cenie 45 zł, 35 zł, 25 zł do nabycia ROK Łomża, ul. Małachowskiego 4, 86 219 01 11, rok@4lomza.pl
Zapraszamy!


 

Bielski zespół "Dzień Dobry" to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają, określają mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.

We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu.

Wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna ,,Anawa". Ich energia i talent zostały także docenione w w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music (październik 2011), gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności.

 

Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew, Stanisław Joneczko – akordeon.

Na koncercie w Łomży zespół zaprezentuje utwory zarówno z płyty „Dzień Dobry Panie Marku” (która zawiera utwory z repertuaru Marka Grechuty), jaki i standardy poetyckie (m.in.SDMu czy Roberta Kasprzyckiego), a także autorskie piosenki zespołu. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

 

Zapraszamy na koncert.


 

www.dziendobry.net.pl


Sponsorzy koncertu:
































Bielski zespół "Dzień Dobry" to wspólne muzykowanie, które wyzwala silne emocje i ogromną radość. Dążą do tego, aby ich muzyka podobnie oddziaływała na każdego słuchacza, dlatego to co grają, określają mianem: POZYTYWNEJ AKUSTYCZNEJ FALI.

We wrześniu 2008 roku zespół "Dzień Dobry" zdobył I miejsce i statuetkę „Serce Szczerozłote” na Krakowskim Festiwalu Twórczości „Korowód” im. Marka Grechuty. Konsekwencją tego wydarzenia jest program pod tytułem: „Dzień Dobry Panie Marku”, który zawiera utwory Marka Grechuty w nowych aranżacjach i autorskie piosenki Zespołu.

Wystąpił u boku takich gwiazd polskiej estrady jak: Krystyna Prońko, Renata Przemyk, Gaba Kulka, Jacek Wójcicki, Grzegorz Markowski, Zbigniew Wodecki, Artur Gadowski, Tadeusz Woźniak czy słynna "Anawa". Ich energia i talent zostały także docenione w w drugiej edycji telewizyjnego show Must be the music (październik 2011), gdzie prezentując autorskie numery dotarli do półfinału, zyskując bardzo przychylne opinie jury i publiczności.

Zespół tworzą znakomici muzycy: Piotr Mirecki - śpiew, gitara, cajon, Małgorzata Stachura - bas akustyczny, śpiew, Jan Stachura - gitara, Krzysztof Maciejowski - skrzypce, śpiew, Stanisław Joneczko – akordeon.

Na koncercie w Łomży zespół zaprezentuje utwory zarówno z płyty „Dzień Dobry Panie Marku” (która zawiera utwory z repertuaru Marka Grechuty), jaki i standardy poetyckie (m.in.SDMu czy Roberta Kasprzyckiego), a także autorskie piosenki zespołu. Będzie to niezapomniana muzyczna uczta.

2015-01-12 09:10 Iza Cierpikowska

Kobranocka - koncert 09.11.2013

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert legendarnego zespołu KOBRANOCKA. Koncert odbędzie się 9 listopada (sobota) 2013 r. w siedzibie ośrodka, ul. Małachowskiego 4, o godzinie 18.00. Zapraszamy.

 

Kobranocka – polski zespół rockowy powstały w roku 1985, w Toruniu. Początkowo nazywał się "Latający Pisuar". Krótko po debiucie nagrania Kobranocki pojawiły się na antenie Rozgłośni Harcerskiej. W latach 1986 - 2005 zespół sześciokrotnie wystąpił na festiwalu w Jarocinie. Gra muzykę odwołującą się do punk rocka z mocno pacyfistycznymi tekstami. Cechą charakterystyczną tekstów Kobranocki (pisanych zwykle przez Andrzeja Michorzewskiego - psychiatrę z zawodu) jest ich abstrakcyjna metaforyka. Największym przebojem Kobranocki jest piosenka daleka od ich stylu - "Kocham cię jak Irlandię".

 

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w siedzibie ROK Łomża ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, rok@4lomza.pl.

Sponsorzy koncertu:

 



















2013-10-17 15:22 Iza Cierpikowska

Ray Wilson - relacja z koncertu

  • Podczas konferencji prasowej

W niedzielę 24 lutego o godz. 19.00, w sali Filharmonii w Łomży przy ulicy Nowej, wystąpił z akustycznym koncertem Ray Wilson. Podczas koncertu zobaczyliśmy m.in. skrzypaczki: Barbarę Szelągiewicz i Alicję Chrząszcz oraz pianistę Dariusza Tarczewskiego.

Świat dźwięków Raya Wilsona i Genesis

Ray Wilson, wokalista znany z występów z Genesis, Stiltskin oraz kariery solowej, wystąpił po raz trzeci w Łomży. Artysta zaprezentował publiczności swój najnowszy projekt Genesis Classic, z przebojami własnymi oraz Genesis, Phila Collinsa, Petera Gabriela i Boba Dylana.
– Już od trzech lat pokazuję bardziej klasyczne oblicze swojej twórczości – mówi Ray Wilson. – A ponieważ mieszkam w Polsce towarzyszą mi w tym polskie talenty: skrzypaczki Alicja i Basia oraz pianista Darek. Dziś wystąpił z nami po raz pierwszy bardzo utalentowany flecista, saksofonista i klarnecista Marcin. Dodało to nowe elementy do brzmienia kwartetu, a ja lubię, kiedy dzieje się coś nowego!

Poprzednie wizyty Wilsona w Łomży w latach 2008 i 2010 zakończyły się sukcesem, jednak tym razem zainteresowanie koncertem przeszło oczekiwania organizatorów. Sala łomżyńskiej Filharmonii wypełniła się w całości słuchaczami, zainteresowanymi projektem Genesis Classic, łączącym klasykę rocka z muzyką poważną. Wielu fanów przyjechało specjalnie na ten koncert z Warszawy, Olsztyna, Ostrołęki, Białegostoku oraz innych miejscowości.
– Publiczność jest dla mnie wszystkim – podkreśla Ray Wilson. – Już od samego początku, kiedy zaczynałem z gitarą akustyczną w małych klubach, zawsze lubiłem rozmawiać z ludźmi po koncercie. Teraz jest podobnie, bo nie jestem artystą, który zaraz po występie ucieka do samochodu. To uczciwy sposób, dzięki któremu odniosłem, ciężko przy tym pracując, sukcesy solowe, z Genesis i Stiltskin. Ale bez ludzi, którzy kupują bilety na koncerty, jestem nikim. Dlatego bardzo lubię wracać w miejsca, gdzie już grałem –  tak jak do Łomży, gdzie jestem już po raz trzeci – bo wiem, że ludzie tam na mnie czekają.
Wilson nie zawiódł oczekiwań publiczności udowadniając, że jest jednym z najlepszych wokalistów w Europie. Porywająco interpretował własne przeboje takie jak „Another Cup Of Coffee”, „Change” czy „Lemon Yellow Sun”. Mistrzowsko wcielił się w rolę Petera Gabriela, pierwszego wokalisty Genesis, śpiewając „Carpet Crawlers”, a także jego solowy przebój „Solsbury Hill”. Równie gładko poradził sobie też z utworami rozsławionymi przez Phila Collinsa. Był więc „Another Day In Paradise” oraz entuzjastycznie przyjęte przez publiczność hity Genesis: „Follow You Follow Me”, „That’s All”, „Jesus He Knows Me” i „Land Of Confusion”. Solista miał jednak świetne wsparcie w doskonale grających muzykach: skrzypaczkach Barbarze Szelągiewicz i Alicji Chrząszcz, multiinstrumentaliście Marcinie Kajperze oraz pianiście Dariuszu Tarczewskim. Każde z nich miało w czasie koncertu przynajmniej kilka dłuższych partii solowych, często będących nawiązaniami do klasyki lub wręcz cytatami z muzyki poważnej. 
– Wcześniej występowałyśmy na różnych festiwalach,  gramy od wielu lat – mówi Alicja Chrząszcz. – Skończyłyśmy obie Akademię Muzyczną w Poznaniu, dlatego było nam łatwiej połączyć muzykę klasyczną z rockiem.
– Z Rayem współpracuje się super, bo jest czarującą, charyzmatyczną osobą i od razu porywa publiczność! – dodaje Barbara Szelągiewicz.
– To kwestia zaproponowania czegoś innego, dlatego staram się wnieść coś swojego do brzmienia zespołu – zauważa Dariusz Tarczewski. – Każdy ma tu swoje miejsce i czuje się z tym bardzo dobrze.
Było to szczególnie słyszalne w instrumentalnym „Entangled”, wielkim przeboju Stiltskin „Inside” oraz zagranym na bis ponadczasowym „Knockin’ On Heaven’s Door” Boba Dylana. 
– Granie z muzykami klasycznymi to dla mnie też przekroczenie pewnych granic, zupełnie nowe doświadczenie, inne emocje – ocenia Ray Wilson. – To oczywiście celebrowanie muzyki Genesis oraz muzyki z lat solowych karier członków zespołu takich jak Phil Collins, Peter Gabriel i ja – czyli cały świat dźwięków Genesis. To wielki zespół, który przez ostatnie 40 lat bardzo silnie zaznaczył swą pozycję w świecie muzyki – od rocka progresywnego do bardziej popularnych piosenek, które wszyscy kochają do dziś. To dla mnie cudowna, trwająca dwie godziny podróż, ponieważ ta muzyka mieni się różnymi barwami, ma zmienną dynamikę, czasem też charakteryzuje się poczuciem humoru. Wspaniale, że publiczność wciąż lubi taką muzykę i ten rodzaj artystów!
Organizatorem koncertu był Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Wojciech Chamryk

4lomza.pl

2013-02-26 10:02 Iza Cierpikowska

Ray Wilson w Łomży !!!

W niedzielę 24 lutego o godz. 19.00, w sali Filharmonii w Łomży przy ulicy Nowej, wystąpi z akustycznym koncertem jeden z najbardziej wyjątkowych wokalistów i autorów rockowych świata- Ray Wilson. Podczas koncertu zobaczymy 4 osobowy skład zespołu, w tym muzyków, z którymi Ray Wilson współpracuje od lat – skrzypaczki Barbara Szelągiewicz i Alicja Chrząszcz oraz pianista Dariusz Tarczewski. UWAGA! BRAK BILETÓW


 

Artysta swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, kiedy to w 1997 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa. Stworzony wówczas album „Calling all stations” na zawsze pozostanie w świadomości fanów jako kultowy w twórczości Genesis.

Podczas koncertu można usłyszeć kultowe kompozycje takie jak: Follow You Follow Me, Ripples, Land of Confusion, Another Cup of Coffee, Solsbury Hill, Mama, Jesus He Knows Me, American Beauty, Another Day in Paradise, In the Air Tonight i wiele innych. .Jego koncerty to spektakle !! Żywiołowy przekaz muzyki, która jest tworzona według wzorców, kiedy muzyka popularna byłą sztuką. Każde wcielenie Ray'a publiczność ,,kupuje" od pierwszych taktów występu.-Darek Maciborek, RMF FM.

Fragmenty koncertów

http://www.youtube.com/watch?v=HWnGjSa6UzE

http://www.youtube.com/watch?v=5qEd93xwQAg

Organizator - rezerwacja biletów: Regionalny Ośrodek Kultury, ul. Małachowskiego 4,
tel. (86) 219 01 11.  e-mail: rok@4lomza.pl,

BILETY: 60 zł i 75 zł - do 20 lutego 2013
75 zł i 90 zł w i w dniu koncertu - 24 lutego 2013
Nasze konto 55 8762 0009 0003 3095 2000 0010 Bank Spółdzielczy w Piątnicy

Uwaga! Zamówione bilety indywidualne należy opłacić w ciągu 3 dni od daty potwierdzenia rezerwacji. Po tym terminie rezerwacja zostanie anulowana bez wcześniejszego powiadomienia.

 

Sponsorzy:































Patronat medialny:

Radio ESKA Łomża


Patronat internetowy:


Foto: www.raywilson.net

2013-01-17 10:08 Admin

Mikołajki artystyczne z Regionalnym Ośrodkiem Kultury.

Dnia 7 grudnia 2012 roku odbyły się dwa koncerty pn. „Mikołajkowe rozmaitości artystyczne” zorganizowane prze Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Dzieci z łomżyńskich szkół podstawowych wypełniły po brzegi salę koncertową Filharmonii Kameralnej przy ul. Nowej. Bogaty i różnorodny program koncertów zdobył uznanie sympatycznych widzów

Dzieci mogły podziwiać występy dorosłej i dziecięco-młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Łomża”, najlepszych par Klubu Tańca Towarzyskiego „AKAT”, a także solistów Studia Wokalnego ROK, wprowadzających wszystkich w klimat zbliżających się świąt. Pojawienie się Mikołaja, który pomógł w przeprowadzeniu konkursu o tematyce świąteczno-zimowej, zostało entuzjastycznie przyjęte przez najmłodszych uczestników koncertów. Prowadząca koncert śnieżynka, śpiewając finałową piosenkę sprawiła, że wszyscy poczuliśmy magię Świąt Bożego Narodzenia, a dzieci obdarowane drobnymi nagrodami, radosne wróciły do swoich szkół i domów.
2012-12-11 08:03 Iza Cierpikowska

Fade Out - koncert już 30 listopada!

Alternatywa Funky Blues rock
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na koncert zespołu FADE OUT, który odbędzie się 30 listopada 2012 roku w siedzibie Ośrodka przy ul. Małachowskiego 4 o godzinie 19.00.

Zespół Fade Out powstał w 2008 roku w Olsztynie, tworzy go 5 młodych muzyków. Fade Out to muzyka w 100% instrumentalna i autorska. Muzykę zespołu trudno jest zamknąć w jednym konkretnym stylu, pojawiają się w niej jednak elementy jazzu, folku, rocka, funky czy popu.
Koncerty FO cechuje potężna dawka energii niesionej muzyką i stanowi pewnego rodzaju alternatywę dla muzycznego mainstream'u. W instrumentarium zespołu znajdziemy przede wszystkim skrzypce, które są na pierwszym planie, perkusję, gitarę basową , instrumenty klawiszowe oraz gitarę elektryczną.

Nasza muzyka, oparta na rozbudowanych kompozycjach łączy w sobie elementy rocka, funku, jazzu, disco i folku. Jest to muzyka instrumentalna ze skrzypcami i gitarą solową na froncie trzymanymi przez pulsującą sekcję z fortepianem. Koncerty niosą ze sobą wiele energii, która łatwo udziela się publiczności. Mamy na koncie również kilka nagród przywiezionych z ogólnopolskich festiwali (m.in. wygrana EraMusicGarden i Gdańsk Dźwiga Muzę). Więcej na naszej stronie www!

Rezerwacje/bilety, Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, tel. 86 219 01 11, pani Zofia Kuczyńska, pokój nr 112. Zapraszamy!

Zdjęcia i informacje pobrano ze strony: www.fadeoutband.pl


Sponsorzy:

SYLWESTER ZAWADZKI




 

 

 

 

 

Patronat medialny:

 

 

 

 

 

Patronat internetowy:

 

2012-11-15 08:29 Iza Cierpikowska

Recital Edyty Geppert

Zapraszamy na recital Edyty Geppert - z okazji Dnia Matki.
Recital z udziałem Piotra Matuszczyka ( fortepian) i Jerzego Szareckiego (trąbka), wg scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza. Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka , a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności. Recital Edyty Geppert to znakomita okazją do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. Kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Recital Edyty Geppert na dzień MAMY
fortepian : Piotr Matuszczyk
Reżyseria : Piotr Loretz
Imprezę poprowadzi: Roman Kondraciuk
Wszystkie Panie otrzymają kwiecisty podarunek od organizatorów. Będzie przeprowadzona zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Kobiet z problemem Onkologicznym.

26.05.2012 (sobota) godzina 19.00

Sala koncertowa Folharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego, ul. Nowa 2

Bilety do nabycia: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4
Rezerwacja telefoniczna 86 219 02 00, 219 01 11 w godzinach 8.00-15.00

Współorganizacja koncertu: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.

Cena biletu: 65 zł

2012-04-30 15:38 Iza Cierpikowska

Romanse rosyjskie - zaproszenie na koncert

W Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży odbędzie się koncert pod tytułem „Romanse rosyjskie”.
Wystąpią Julia Ziganszina i Aleksander Ławrentiew z Kazań w Rosji. Wykonawcy to obecnie elita rosyjskiego romansu – laureaci wielu festiwali i konkursów. Artyści 7-krotnie gościli na koncertach w Polsce (2005 - 2011) zbierając liczną publiczność. Wystąpili w 2008 roku na Festiwalu w Zielonej Górze.

Nowy program koncertu będzie zawierał interpretacje ludowych pieśni rosyjskich oraz najbardziej znane romanse rosyjskie m.in. ,,Podmoskownyje wieczera'', ,,Oczi cziornyje'' a także piękne interpretacje starych rosyjskich piosenek wojennych: Tiomnaja noc, Katiusza, Dawaj Zakurim i wiele innych. Każdy koncert to także niespodzianki – np. wspaniała interpretacja utworów Marka Grechuty (po rosyjsku!) i Grzegorza Turnaua. Nowością koncertów są też utwory ludowe tzw. narodnyje pieśni...

Romans – poetycko-muzyczna liryka. Tak definicja określa muzykę, której początki sięgają XVIII wieku. Wtedy to pod wpływem muzyki włoskiej i francuskiej ale również ludowej rosyjskiej i cygańskiej powstały pierwsze romanse. XIX wiek to rozkwit poezji i muzyki romantycznej - dla Puszkina, Tołstoja , Lermontowa muzyka stała się ściśle związana z twórczością literacką. Był to złoty wiek kultury - w Rosji powstało mnóstwo salonów gdzie spotykano się i śpiewano romanse. Taki salon swoim rodzinnym mieście Kazaniu prowadzi obecnie także Julia Ziganszina. Najnowsza płyta duetu to stare rosyjskie piosenki wojenne w akustycznych wykonaniach. Będzie to już trzecie ich wydawnictwo, po Carskosielskaja Statua i Złote Romanse Rosyjskie.

Koncert zaplanowano na 22 kwietnia 2012 roku o godzinie 18:00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Bilety do nabycia w Regionalnym Ośrodku Kultury przy ul. Małachowskiego 4 tel. 86 219 01 11.

2012-04-19 16:58 Iza Cierpikowska

TORTILLA -koncert w ROK-u!

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza wszystkich miłośników bluesa na koncert zespołu TORTILLA.
Koncert odbędzie się w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, 23 marca 2012 roku o godzinie 19.00.
TORTILLA to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna
z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego.
TORTILLA czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny
i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców,
rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls.

Największym atutem TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu.
W nagraniach studyjnych grupa w interesujący sposób wzbogaca swoje brzmienie, dzięki zastosowaniu różnych instrumentów takich jak: akordeon, saksofony, organy Hammonda i Farfisa, czy sekcja smyczków.

Charakterystyczne dla kompozycji własnych TORTILLI są teksty autorstwa poety Waldka Ślefarskiego utrzymane w żartobliwej absurdalno-lirycznej konwencji.
Zespół ponad 1.000 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce.
Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś/.
TORTILLA jest laureatem festiwalu Rawa Blues.

Grupa doskonale czuje się zarówno w małych klubach, jak i na wielkich koncertach plenerowych.
Zespół występował m.in. na Przystanku Woodstock przed wielotysięczną publicznością, ale także w kameralnych klubach jazzowych takich jak krakowska Piwnica Pod Baranami, lubelski Hades, warszawska Piwnica Pod Harendą, Blue Note w Getyndze.
TORTILLA ma na swoim koncie wspólne koncerty z takimi gwiazdami bluesa jak: Johnny Winter, Carey Bell, Big Joe Turner, Mick Taylor, Carlos Johnson, Charlie Musselwhite, Tony McPhee, Guitar Crusher czy Stan Webb’s Chicken Shack.
Zespół TORTILLA znalazł się również wśród najlepszych polskich wykonawców bluesowych na płycie /CD/ dołączonej do encyklopedii „Blues w Polsce” oraz w prestiżowej „Antologii Polskiego Bluesa” cz. 1 (2008 rok) i wydanej w 2011 roku części 3.

Dyskografia:
1. „Blues Band” /Total, 1993/ - LP, MC
2. „Full of Blues” /Black Bottle Records, 1998/ - CD
3. „Po polsku” /Black Bottle Records/KOCH International, 2001/ - CD, MC
4. „Tortilla” /MTJ, 2006/ - CD

Skład zespołu:
Asia Fostiak – śpiew
Maurycy Męczekalski – gitara
Tomek Imienowski – gitara basowa
Bartek Norkowski – perkusja
Jarek Kędzierski – harmonijka ustna

* do 1 maja 2004 roku zespół występował pod nazwą TORTILLA FLAT.

Zdjęcia: www.tortilla.jeremi.pl


Rezerwacje biletów pod telefonem 86 219 01 11 lub osobiście w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, pok. nr 7, p. Zofia Kuczyńska.

2012-03-02 08:17 Iza Cierpikowska

Mieć w miłości kraj ojczysty

12 listopada w kościele Krzyża Świętego w Łomży punktualnie o godzinie 18.30
rozpoczął się niezwykły koncert zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży.
Do świątyni adaptowanej na profesjonalną salę koncertową przybyły ogromne rzesze publiczności.

Kiedy zapaliły się światła na scenie pojawił się Jacek Szymański,

serdecznie przywitał przybyłą publiczność oraz oficjalnych gości: Starostę Łomżyńskiego, pana

Lecha Marka Szabłowskiego z małżonką, wicestarostę łomżyńskiego pana Krzysztofa Kozickiego,

przedstawiciela Prezydenta Miasta Łomża, panią Ewę Grygo naczelnika wydziału kultury, posła

RP, pana Lecha Kołakowskiego. Jacek Szymański serdecznie pozdrowił członka Zarządu Województwa Podlaskiego Jacka Piorunka, który od lat wspiera finansowanie Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. W imieniu organizatora koncertu podziękował Biskupowi Łomżyńskiemu, Stanisławowi Stefankowi i proboszczowi Andrzejowi Godlewskimu za patronat nad tym wydarzeniem i zgodę na koncert w tej „najpopularniejszej w Łomży sali koncertowej”


„Poloneza czas zacząć - Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
....... Brzmią zewsząd okrzyki:
"Ach to może ostatni! patrzcie młodzi,
Może ostatni, co tak poloneza wodzi!"


tak zapowiedział pojawiające się pary Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' prowadzący koncert Dariusz Wójcik. Zaczęło się od poloneza. Podziw budziły stroje i umiejętności wykonawców. Pary tańczyły w rytm dostojnej muzyki, a publiczność gromkimi oklaskami podziękowała schodzącym ze sceny wykonawcom.

Następnie na scenie pojawili się Ewelina Wojciechowska, sopran, Dariusz Wójcik, bas, Jacek Szymański, tenor, wspomagani przez Pawła Lipskiego, wykonali utwór „Witaj, majowa jutrzenko''.

Pieśń przywołuje pamięć Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie. Chwilę później Dariusz Wójcik przypomniał najważniejsze wydarzenia historyczne końca XVIII wieku naszej ojczyzny. Kolejno publiczność wysłuchała w przepięknych wykonaniach: ,,Poloneza Ogińskiego'' i pieśni włościan krakowskich „ Dalej chłopcy, dalej żywo”. I znów na scenie pojawił się Zespół Pieśni i Tańca „Łomża'' wykonując żywiołowo, ze stopniowo narastającym tempem tańce kurpiowskie.

W kolejnej części koncertu zaprezentowane zostały pieśni z okresu wojen napoleońskich, powstania listopadowego, między innymi „Bywaj dziewczę zdrowe”, „Warszawianka'', wszystkie te utwory były entuzjastycznie przyjmowane przez zgromadzoną publiczność. Kolejnym punktem programu był występ dziecięco – młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca ,,Łomża'' w suicie lubelskiej. Publiczność przyjęła zatańczoną suitę kilkuminutowa owacją. W kolejnym chyba najdłuższym bloku wokalnym pojawili się kolejno Jacek Szymański, Dariusz Wójcik, Ewelina Wojciechowska. Z każdym śpiewanym utworem temperatura na widowni rosła. Usłyszeliśmy następujące utwory: ,,O mój rozmarynie”, „Marsz Polonia”, „Rota”, „Ułani, ułani malowane dzieci”,„Przybyli ułani pod okienko”, I Kadrowa” / ,,Raduje się, serce...'', „Białe róże” / ,,Rozkwitają pęki białych róż…'', „Marsz Legionów” / ,,My Pierwsza Brygada'', „Czerwone maki na Monte Cassino”,„Rozszumiały się wierzby płaczące”i z okresu powstania warszawskiego ,,Deszcz jesienny deszcz”. Koncert zakończył ZPiT ,,Łomża” tańcami krakowskimi. Koncert wzbudził zachwyt publiczności, która jeszcze długo po jego zakończeniu oklaskiwała artystów na stojąco wyrażając podziw dla ich talentów. Oby więcej tego typu wydarzeń.



Wystąpili:

Ewelina Wojciechowska sopran

Dariusz Wójcik bas narracja, scenariusz koncertu

Jacek Szymański - tenor

Paweł Lipski akompaniament

Zespół Pieśni i Tańca Łomża

kierownictwo artystyczne Zespołu - Agnieszka Żemek

opracowanie choreografii – Kazimierz Pawczyński

realizacja dźwięku i oświetlenia - Jan Suchodoła

kierownictwo organizacyjne - Jarosław Cholewicki


Relacja koncertu w obiektywie Studia Filmowego "Skorpion"
2011-11-17 11:40 Iza Cierpikowska

Marzenie o wolności - koncert muzyki patriotycznej

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, zaprasza na koncerty muzyki patriotycznej ,,Marzenie o wolności'', które odbędą się w dniach 8-12.XI 2011 r., w wykonaniu artystów scen operowych. Wystąpią: Jacek Szymański, Dariusz Wójcik, Ewelina Wojciechowska, Paweł Lipski - akompaniament.

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Łomża - Mieczysław Leon Czerniawski
Starosta Łomżyński - Lech Marek Szabłowski
Członek Zarządu Województwa Podlaskiego - Jacek Piorunek

Jesteśmy przekonani, że koncerty stanowić będzie duchową ucztę dla widzów i wzbudzą duże zainteresowanie.

Koncerty odbędą się:

8 listopada 2011 r godz.18.00 - ,,Sen o niepodległej", Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jarosława Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, ul. Szkolna 8
9 listopada 2011 r. godz. 9.00 - ,,Sen o niepodległej", Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży, ul. Niemcewicza 17
9 listopada 2011 r. godz. 13.00 - ,,Marzenie o wolności", II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, Pl. Kościuszki 3
10 listopada 2011 r. godz. 9.30 - ,,Marzenie o wolności", kościół parafialny w Jedwabnem
11 listopada 2011 r. godz. 11.30 - ,,Marzenie o wolności", kościół parafialny w Łapach
12 listopada 2011 r. godz. 18.30 - ,,Mieć w miłości kraj ojczysty'' - koncert po mszy świętej, w którym wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Łomża oraz Ewelina Wojciechowska (sopran), Jacek Szymański (tenor), Dariusz Wójcik (bas) i Paweł Lipski (akompaniament) -  kościół parafialny pw. Krzyża Św. w Łomży, ul. Zawadzka 55

Paronat medialny: Telewizja Białystok, Telewizja "Skorpion"

Patronat radiowy: Radio Nadzieja, Radio Eska, Radio Białystok

Patronat internetowy:www.4lomza.pl
2011-11-10 14:39 Iza Cierpikowska

Harmonijkowy Atak - koncert

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na występ zespołu Harmonijkowy Atak znanej formacji bluesowej. Koncert odbędzie się w ramach WOAK-owej Jazdy Bluesowej, nowej inicjatywy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, skierowanej do fanów muzyki bluesowej i bluesowo-rockowej.
Termin: 30 września 2011 roku, godzina: 19.00, miejsce: Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4. Informacja: tel. 86 219 01 11, p. nr 20.
Bilety do nabycia w siedzibie ośrodka.
Zapraszamy!

Na łomżyńskiej scenie zaprezentuje się znakomity zespół, mający na koncie wiele udanych występów. Będzie nią grupa Harmonijkowy Atak, składająca się z wybitnych polskich harmonijkarzy bluesowych, którzy po sześciu latach od wydania debiutu znowu zaczynają koncertować. Na jednej scenie spotykają się Tomek Kamiński, Bartek Łęczycki, Łukasz Wiśniewski i Michał Kielak, wsparci muzykami krakowskiego zespołu Blue Machine. W projekcie tym bierze również udział gitarzysta i wokalista Jacek Jaguś (J.J. Band), doskonale znany fanom bluesa. Muzyka, jaką ma do zaoferowania ów „dream team”, siłą rzeczy nie może ograniczyć się tylko do bluesa. Ideą koncertów zapowiadających powstanie nowej płyty jest bowiem pokazanie publiczności, jak wszechstronnym instrumentem może być harmonijka ustna i jak wiele dźwięków drzemie w tym niewielkim instrumencie. Każdy z muzyków biorących udział w tym projekcie reprezentuje inny, rozpoznawalny styl. Ich wspólne występy to ogrom energii i spontaniczności.

Organizator:
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży

Współorganizator:
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku
2011-09-08 12:31 Iza Cierpikowska

Adam Pierończyk/ KOMEDA gościnnie Greg Osby

"KOMEDA - THE INNOCENT SORCERER", najnowszy projekt Adama Pierończyka, jednego z najbardziej kreatywnych saksofonistów polskiej sceny jazzowej, który już 26 lutego wyrusza wraz z zespołem w dziesięciodniową trasę koncertową po Polsce. Pierończyk zaprosił do współpracy przy projekcie nowojorskiego saksofonistę Grega Osby- czołowego przedstawiciela współczesnej sceny jazzowej, brazylijskiego gitarzystę Nelsona Verasa, oraz Sławka Kurkiewicza (kontrabas) i Łukasza Żytę (perkusja, instrumenty perkusyjne).
6 marca Adam Pierończyk będzie gościem koncertu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Koncert odbędzie się o godzinie 18.00 w restauracji RETRO, ul. Nowogrodzka 157.
Bilety/rezerwacje e cenie 30-40 zł do nabycia w siedzibie organizatora koncertu w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży, ul. Małachowskiego 4, w godz. 8.00-15.00
Zapraszamy!

Magia muzyki Krzysztofa Komedy w iskrzących świeżością aranżacjach Pierończyka.

 

Komeda jest nadal wielkim czarodziejem, a jego muzyka łączy kolejne jazzowe pokolenia – o tym, że ta teza jest prawdziwa, będziemy mogli przekonać się podczas koncertów. 'The Innocent Sorcerer' to muzyka Komedy ‘widziana oczami’ Pierończyka, który doskonale rozumie, że zbliżyć się do Mistrza, nie oznacza wcale go imitować.

Płyta ta, to hołd dla ikony polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy Trzcińskiego,

Zespół tworzą wybitni instrumentaliści:
Adam Pierończyk - saksofon tenorowy i sopranowy, aranżacje
Greg Osby - saksofon altowy
Nelson Veras - gitara
Sławek Kurkiewicz - kontrabas
Łukasz Żyta - instrumenty perkusyjne, perkusja

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Recenzje:

 

"Adam Pierończyk zbliża się do Komedy próbując zrozumieć istotę jego muzyki, a nie naśladując jego brzmienie. Fundamentalna jest rezygnacja z fortepianu, który w pierwszym rzędzie kojarzymy z Komedą. Gitara klasyczna wprowadza przestrzenny, lekki nastrój. Struny nylonowe zamiast stalowych, więcej instrumentów perkusyjnych niż samej perkusji (…). Echa Coltrane'a, harmonie Billa Evansa, latynoska lekkość, własne uczucia i tematy Komedy, przyciągnięcie uwagi słuchacza i pełne zanurzenie (…). Muzyka z tego albumu podchodzi do kompozycji Komedy niejako od zewnątrz, odkrywa je na nowo, na nowo aranżuje, okrąża i uaktualnia “ - Bert Noglik / tłum. Renata Serednicka;

 

Zbigniew Namysłowski: „…już po pierwszych taktach wiedziałem, że ta płyta to coś zupełnie innego i niezwykłego… ”

 

Janusz Muniak : 'Komeda odżył i jak gdyby odmłodniał. Adamie! Siłą swojej wspaniałej wyobraźni wskrzesiłeś Krzysia.'

 

Tomasz Stańko: 'Bomba. Naprawdę godne polecenia…'

 

Bio muzyków:

 

Adam Pierończyk - czołowy saksofonista uważany za jednego z najważniejszych i najbardziej kreatywnych artystów dzisiejszej polskiej sceny jazzowej. „Newsweek” określa Pierończyka jako jednego z jazzmanów, którzy zdecydują o kształcie polskiego jazzu w XXI wieku. Adam Pierończyk to ścisła czołówka polskiego jazzu. Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Fryderyka, nieprzerwanie od 2003 roku jest uznany przez Jazz Forum za Najlepszego Saksofonistę Sopranowego, został wyróżniony również przez "Gazetę Wyborczą" jako „jeden z pięciu najbardziej wpływowych muzyków jazzowych w Polsce na XXI wiek. Koncertuje na całym świecie, w tym na najważniejszych festiwalach m.in. North Sea Jazz Festiwal.

 

Greg Osby - Saksofonista, kompozytor, producent i nauczyciel. Odcisnął piętno na współczesnym jazzie jako lider zespołu, a także występując z innymi artystami przez ponad 20 lat. Ceniony za swą dokładność i niezwykle innowacyjne podejście do kompozycji i gry, Osby jest lśniącą gwiazdą generacji muzyków jazzowych. Przez lata kariery zdobył wiele nagród za nagrania ale także za występy na żywo

 

Zespół dopełniają czołowi muzycy sceny jazzowej.

 

Nelson Veras - urodzony w Salvador de Bahia/ Brazylia. Już jako nastolatek koncertował z takimi muzykami jak Pat Metheny, Aldo Romano, Gary Peacock, Michel Petrucciani, Mark Turner, Lee Konitz,

 

Sławek Kurkiewicz znany ze współpracy z Tomaszem Stańko, trio Marcina Wasilewskiego oraz Manu Katche. Na swym koncie ma nagrania dla prestiżowej wytwórni ECM.

 

Łukasz Żyta - współpracował i nagrywał m.in. Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Szukalskim, Zbigniewem Namysłowskim.

 

Sponsor główny:



 

 

Sponsorzy:






 

 

 

2011-02-16 11:04 Iza Cierpikowska

Reportaże i relacje

z ważniejszych imprez, koncertów, organizowanych na terenie powiatu łomżyńskiego.

  2008 rok

- koncerty 

Koncert Ray'a Wilson'a  Występ Krzysztofa Daukszewicza
Stare Dobre Małżeństwo Kabaret "Ani Mr Mru"

 

2009 rok

- koncerty

Koncert Czesław Śpiewa Koncert Grzegorza Kupczyka
Koncert Gaby Kulki Koncert Adama Pierończyka
Koncert CREE

- koncerty 2010 rok

Koncert Tadeusza Woźniaka


2010-01-15 11:57 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin