Wystawy

Wernisaż poplenerowy ,,Barwy Lata " 2013

29 września o godz. 13.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem odbył się wernisaż wystawy poplenerowej pt. Barwy Lata”. W plenerze malarskim udział wzięło 26 osób w różnym wieku, z różnych stron naszej ojczyzny: Gdańska, Warszawy, Łomży i okolic tutejszego Powiatu.Tematem przewodnim były „Barwy lata”, co ucieszyło wszystkich uczestników.


 Powstało 26 indywidualnych, sercem malowanych prac, które oddały urok i piękno Gminy Jedwabne. Artyści utrwalili na płótnie nie tylko uroki lata, ale również piękne zabytki, które zobaczyli zwiedzając Jedwabne i okolice. Każda praca jest najlepszą w swoim rodzaju promocją Gminy Jedwabne.


Obrazy można oglądać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem
w godzinach od 10.00 do 15.00.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
2013-10-02 11:12 MGOK Jedwabne

Wernisaż wystawy poplenerowej - Jedwabne 2012

Zapraszamy na wernisaż wystawy poplenerowej, który odbędzie się w dniu 07.10.2012 roku o godzinie 13.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem.
Niezapomniane doznania artystyczne towarzyszyły uczestnikom i organizatorom IV edycji Pleneru Malarskiego, który odbył się w dniach 30.07-05.08.2012 r. przy Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Jedwabnem. Tematem przewodnim były "Wschody i zachody słońca".

W plenerze wzięło udział 21 osób, a każda z nich wniosła wiele do artystycznych wyobrażeń o naszej gminie. Powstało 21 prac, a każda z nich zachwyca indywidualnym rysem. Wszystkie obrazy są dla nas ogromną uciechą, szczególnie, że piękno przestrzeni gminy zostało uchwycone nie tylko przez artystów z tutejszego powiatu. Mogliśmy w tym roku gościć 4 osoby z Gdańska, które sprawnym okiem wychwyciły perełki naszej lokalnej przyrody. Doceniamy również fakt, że w tegorocznej edycji wzięło udział więcej młodzieży szkolnej. Jest to ogromna radość, iż młodzi ludzie realizują swoje artystyczne wizje w oparciu o nasze krajobrazy. Wspólnie spędzony czas zostanie w naszej pamięci, jako twórczy i wyjątkowy. Z niemałym wzruszeniem wspomnimy wycieczki nad Biebrzę i do Muzeum w Drozdowie. Zwiedzanie uroków gminy Jedwabne zaowocowało nie tylko bajeczną kolekcją wschodów i zachodów słońca. Powstały również unikalne obrazy kwiatów, podpatrzonych w okolicznych ogrodach i łąkach. Każda praca jest najlepszą w swoim rodzaju promocją gminy Jedwabne. Uchwycono okoliczny urok i przetworzono go w barwny i niebanalny sposób, za co serdecznie dziękujemy.

Pragniemy złożyć najszersze wyrazy wdzięczności naszym drogim Artystom, uczestnikom IV Pleneru Malarskiego w Jedwabnem. Składamy gorące podziękowania za nietuzinkowe obrazy, za twórczo spędzony wspólnie czas, Waszą dobrą energię, którą nas obdarowywaliście.
Dziękujemy Pani Teresie Matuszelańskiej za poprowadzenie warsztatów z filcowania.
Jadwiga Bekus

Tekst i zdjęcia: www.jedwabne.pl

2012-10-05 13:06 Iza Cierpikowska

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin