Rotmistrz Pilecki - Ofiarowanie

Rotmistrz Pilecki - Ofiarowanie

Spektakl dramatu historycznego pt. ,,Rotmistrz Pilecki - Ofiarowanie” według scenariusza i reżyserii Sławomira Konarzewskiego, który odbył się 22 kwietnia 2022 roku w Jedwabnem.
Jeśli chcemy wychować dzieci i młodzież w poszanowaniu tradycji narodowych to musimy kultywować pamięć o wielkich Polakach.

Harcerze z 21 DH "Agapa - Pomocna Dłoń" im. Ks. Kazimierza Lutosławskiego obejrzeli spektakl oddając w ten sposób hołd wspaniałemu Polakowi Witoldowi Pileckiemu, który to najpierw był harcerzem, a potem żołnierzem - imponował hartem ducha.

Słowa Pileckiego bardzo wzruszają to prawdziwy bohater i patriota. ,, Panie generale, nie wolno mi zostawiać spraw niedokończonych. Co miałbym powiedzieć współwięźniom z Oświęcimia? Co chłopakom z powstania? Wreszcie - co miałbym powiedzieć moim dzieciom? Że ja już swoje zrobiłem? A gdyby Chrystus stwierdził, że nauczanie i cuda wystarczą, że na krzyż nie pójdzie? Panie generale, ja muszę wracać. I walczyć do końca”.

 Składamy serdeczne podziękowanie dla Fundacji PKO Banku Polskiego za przekazanie darowizny na realizację przedstawienia.

DOBRO PROCENTUJE 

Fotogaleria

2022-04-25 15:10 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin