Boże Ciało

Boże Ciało

30 maja harcerze aktywnie uczestniczyli w uroczystości
Bożego Ciała w Jedwabnem. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele
parafialnym, po której odbyła się tradycyjna procesja eucharystyczna.

 

Harcerze, ubrani w mundury, z dumą szli w procesji, niosąc ,,poduszki” i pełniąc służbę porządkową. Ich zaangażowanie i dyscyplina były widoczne na każdym kroku. Procesja przechodziła przez główne ulice Jedwabnego, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, gdzie odmawiano modlitwy i śpiewano pieśni religijne.

Obecność harcerzy była nie tylko wyrazem ich wiary, ale także świadectwem ich oddania lokalnej społeczności. Wielu mieszkańców podkreślało, jak ważną rolę odgrywa harcerstwo w kształtowaniu młodych ludzi, promowaniu wartości patriotycznych i chrześcijańskich oraz budowaniu poczucia wspólnoty.

Dla harcerzy uczestnictwo w Bożym Ciele było również okazją do refleksji nad znaczeniem tego święta i umocnienia duchowości. Cała uroczystość przebiegła w atmosferze modlitwy i skupienia, a udział harcerzy dodał jej szczególnego charakteru. Dzięki ich obecności, Boże Ciało w Jedwabnem nabrało głębszego wymiaru duchowego i wspólnotowego, pozostawiając trwałe wspomnienia w sercach uczestników i całej lokalnej społeczności.

21 DH "Agapa - Pomocna Dłoń" im. Ks. Kazimierza Lutosławskiego podczas Uroczystości Bożego Ciała❤️ w Jedwabnem

Fotogaleria

2024-05-31 11:36 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin