Zaproszenie - Ocalić od zapomnienia...

Zaproszenie - Ocalić od zapomnienia...🇵🇱OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA🇵🇱 TO REKONSTRUKCJA HISTORYCZNA PRZYGOTOWANA PRZEZ STOWARZYSZENIE GRUPA WSCHÓD Z BIAŁEGOSTOKU, ODZWIERCIEDLAJĄCA TRAGICZNE DNI Z 19/20 CZERWCA 1941 ROKU – PRZESZŁO 83 LATA TEMU.

📍 Z 19 na 20 czerwca 1941 roku rozpoczęła się czwarta fala wywózek mieszkańców Jedwabnego i okolic na Sybir. W głąb Związku Sowieckiego wywieziono 500 osób. To smutne wydarzenia, które zapisały się na kartach historii Polski jako jedne z największych dramatów naszego narodu. Czwarta wywózka na Syberię była jednym z wielu aktów okrucieństwa, jakich dopuścili się w stosunku do Polaków sowieccy okupanci.
📍Rekonstrukcja idealnie przekazującą rzeczywistość z czerwca 1941 roku odbędzie się przy jednym z pustostanów na placu Jana Pawła II należących do Pana Tadeusza Zejera – za którego użyczenie bardzo dziękujemy, bo to właśnie sceneria ma tu szczególne znaczenie.
📍Rekonstrukcja potrwa maxymalnie kwadrans, po niej wysłuchacie Państwo Hymnu Sybiraków po czym zapraszamy do obejrzenia wystawy plenerowej w parku Jana Pawła II pn. "Kapłani Katyńscy".
📍 Zapraszamy również na miskę bigosu przygotowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Orlikowie Nasze Orlikowo
Oto ramy czasowe jutrzejszych wydarzeń 🪖⚜️🇵🇱

Fotogaleria

2024-06-16 12:33 MGOK Jedwabne

Copyright @ 2003 Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin